BF
Soru Sahibi
29 Ağustos 2021 09:30

Hocam mr sonucumda detaylı bilgi verirmişiniz ne önerirsiniz

Serebellar tonsillerin foramen magnumdan inferiora yaklaşık 7.5 mm uzanım gösterdiği dikkati çekmiş olup inferior kesimde sivrileşme mevcuttur. Chiari I malformasyonu lehine değerlendirildi Sagital T2AG'lerde servikal kord da C3-C5 düzeyleri arasında anterior lineer intensite artışı görünümü izlenmiştir. Ancak diğer sekanslarda bu görünüm net olarak teyit edilemedi. Bu nedenle artefakta bağlı olabileceği düşünülmüştür. Servikal faset eklemler, paravertebral kas ve yumuşak doku oluşumları doğaldır. Posterior fossada serebellar tonsillerin foramen magnumdan inferiora 5 mm uzanım gösterdiği dikkati çekmiş olup inferior kesimde sivrileşme mevcuttur. Chiari I malformasyonu lehine değerlendirildi. T11-12 disk mesafesi daralmıştır. T11-12 disklinde dejenerasyona bağlı T2 AG'lerde intensite kaybı izlendi. Diğer intervertebral disk mesafeleri ve sinyalleri normaldir. T10-11, T11-12 disklerinde minimal diffüz anüler taşma izlendi. Nöral foramenler açıktır

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Kamil Özen
Beyin ve Sinir Cerrahisi

Beyincik sarkması olarak tanımladığımız bir durum görünüyor, bir beyin cerrahisi uzmanınca takip altında olmanızı öneririm geçmiş olsun

29 Ağustos 2021 09:37