AD
Soru Sahibi
15 Ağustos 2011 18:02

hocam merhaba benim bir buçuk yıdır vajinal kaşıntı şikayetim var. haftada

hocam merhaba benim bir buçuk yıdır vajinal kaşıntı şikayetim var. haftada bir zolax tablet kullanıyordum 3 hafta kulandım daha sonra antibiyotik kullanmam gerektiği için 2 hafta ara verdim daha sonra devam ettim bir sakıncası olurmu vajinal kaşıntı şikayetim hala var zolaxı aldığım dönemde karın ağrısı ve sırt ağrım oluyor 28 yaşında bekarım akıntımda sürekli fazla adet olduğum zaman pedimi vajinanın iç kısmına itiyordum ondan oldu sanırım olabilirmi?sanırım akıntım koyu kahverengi kaşıntı tam olarak vajen girişinin alt kısmında tek var kırmızı noktalarda var teşhisin mantar olduğu doğrumudur kültür dışında başka ne tür test yapabilir bekar bayanlar başka bir doktorda ilacı kesip 6 ay süreyle funiti kullanmamı tavsiye etti sizce ne yapmalıyım ilaç kullanıp daha direnç kazanmasından korkuyorum hocam lütfen acaba dondurma tedavisi bana şifa olabilirmi yada ne yapmalıyım lütfen yardımcı olun

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Umur Çolgar
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Sizi en son muayene eden doktor ne önerdiyse onu uygulamanızı öneririm. Bu tür şikayetlerde telefon veya mail ile ilaç tavsiye etmek sakıncalı olabilir. Bekar olduğunuza göre dondurma tedavisi size uygun olmayabilir. Saygılarımla

17 Ağustos 2011 10:55