öc
Soru Sahibi
29 Mart 2021 20:34

Hocam lütfen bakın vajinal akıntı

Hocam merhaba. Bundan 3 ay önce sarı akıntı problemim için doktora gitmeye başladım ve hala kurtulamadım. Başlangıçta gynomax fitil ve sineral film kaplı tablet kullandım akıntım yeşile döndü tekrar gittim muayene oldum mantar dedi doktor ve üç adet fluzole 150 mg ilaç bir adet zalain fitil ve exoderil krem kullandım. Bunları kullanırken ağızdan probiyotik takviyesi aldım. Akıntım yine geçmedi ve arttı iyice. Tekrar doktora gittim iki kutu albitrol iki kutu molcef plus antibiyotik kullandım antibiyotiklerim bitince de motiflor vajinal supozituar fitil kullandım 10 gün boyunca her gece. Son fitili kullandığım gecenin sabahında hemen regl oldum. Reglim bitince baktım ki akıntım geçmemiş hala akıntım var. Aslında motiflor fitilleri kullanırken özellikle 7. günden sonra akıntım bayağı bir azalmıştı ama yine de devam ediyordu. Bu sefer akıntımdan kültür alındı. Smear da alınacaktı ancak akıntım çok olduğu için smear alamadılar. Ultrasonla rahmime ve yumurtalıklarıma bakıldığı ve sağlıklı dendi. Kültür sonucum temiz çıktı doktorum smear almamız gerekiyor dedi ve önce akıntımı batikonla silip smear aldılar. Smear sonucum bir hafta sonra çıkacak. Doktorum bu 1 haftada kullanmam için bana neo-penotran Forte L fitil verdi. Fitilin 4 tanesini kullandım.. Ancak fitilden sonra benim akıntım o kadar çok arttı ki artık dışarı çıkamayacak duruma geldim.Şu an normal regli pedi koymadan dışarı çıkamaz oldum bir kerede gelen akıntım çamaşırımdan pantolonuma geçebilecek kadar fazla günlük ped yetersiz kalıyor.Hocam benim psikolojim bozuldu artık fitili tamamlamalı mıyım? Tekrar adet olacağım bir kaç gün sonra, adet bitimimde tekrar flora düzenleyici alıp kullansam faydası olur mu? Siz bu akıntı hakkında ne düşünüyorsunuz lütfen yorum yapabilir misiniz? Teşekkür ederim.

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Şahin  Zeteroğlu
Prof. Dr. Şahin Zeteroğlu
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite

son durumunuz nedir?

15 Kasım 2021 15:23
öc
Soru Sahibi

Adetimden sonra akıntım kendi kendine azaldı hocam. Artık sürekli bir şeyler kullanmaktan bıktığım için bir süre bekledim sonra başka bir üniversite hastanesine gittim. Orda smear aldılar. Oradaki doktor bana o an olan akıntımın normal olduğunu herhangi bir tedaviye ihtiyacım olmadığını temiz göründüğünü söylemişti. Sadece rahim ağzında çok ufak bir yara görünüyor kullandığın ilaçlardan olabilir bir şey yapmaya gerek yok dedi. Smear sonucunda her şey normal değerinde çıktı ama yorum olarak enfeksiyon ile uyumludur yazıyordu. Doktora gittim göstermeye kullandığın ilaçlar vajina florasını daha çok bozuyor sıkıntılı bir durum yok kendi haline bırak dedi. Bir daha hiçbir şey kullanmadım şu an gün içinde akıntım azıcık oluyor ama günlük pede bile ihtiyaç duymuyorum

16 Kasım 2021 10:55
Prof. Dr. Şahin  Zeteroğlu
Prof. Dr. Şahin Zeteroğlu
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite

gayet iyi sevindim

30 Mayıs 2022 21:03