ms
Soru Sahibi
17 Ekim 2015 22:53

hocam küçük kızım çok kusuyor fışkırır tarzda

hocam kızım 20 aylık dogumdan 3 hafta sonra fışkırır tarzda kusmaya başladı haftada iki yada üçgün isal şeklinde mukuslu kaka yapıyordu 2 aydır kusması durmuştu ve kakasınıda 2 günde bir yapmaya başlamışdı bu hafta tekrar başladı kusması birde kaka yaparkende kusuyor hem alttan hemde üsten boşaltıyor birde karnı açkn agızdan çok gaz çıkartıyor yedşgi besinler agzına geliyor7 aydır kilo almı sıfır hatta eksi 1 kilo verdi84 cm boyu 10 kio ablası11 yaşında alerjik astım ve reflü gastrit ülser hastası küçük kızımdada aynı rahatsızlıklar olabilirmi

3 cevap
Cevaplar (3)
Prof. Dr. Tufan Kutlu
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Gastroenteroloji, Hepatoloji ve Beslenme

Muhtemelen reflüsü var gibi duruyor. Çocuk doktorunuzla konuşup tedavi için düzenleme yapmasını sağlayın...

19 Ekim 2015 07:49
ms
Soru Sahibi

teşekürler hocam sorumu cevapladıgınız için gaviskon ve mutıldum kullandık ama bir faydasını görmedik

19 Ekim 2015 12:37
Prof. Dr. Tufan Kutlu
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Gastroenteroloji, Hepatoloji ve Beslenme

Bu durumda gastroenterolojiye gözükmeniz uygun olur

20 Ekim 2015 10:00
ms
Soru Sahibi

hocam küçük kızım için yazmışdım daha önce size bu da büyük kızımın patoloji sonucu kızımın boyu 130 kilosu *** *** ** astım alerji hastası . ve safra kesesi ameliyatı oldu hemetolik anemi oldugunu söylediler 19 ay önce endoskopi sonucunda mide ve barsakda ülser vardı bu da yeni endoskopi sonucumuz patoloji raporu TANI 1-İNCE BARSAK,DUODENUM,ENDOSKOPİK BİOPSİ:HAFİF İNTRAEPİTELYAL LENFOSİTOZ(15 İEL/100 ENTEROSİT),FOKAL EROZYON VE MUKAZAL EOZİNOFİLİ GÖSTEREN KRONİK İLTİHAPLI MUKAZA. 2-İNCE BARSAK, BULBUS , ENDOSKOPİK BİOPSİ:HAFİF İNTRAEPİTELYAL LENFOSİTOZ(20İEL /100 ENTOROSİT) VE LENFOİD HİPERPLAZİ GÖSTEREN KRONİK İLTİHAPLI MUKAZA. 3- MİDE,ANTRUM-KORPUS, ENDOSKOPİK BİOPSİ:ORTA DERECEDE AKTİF KRONİK GASTRİT(H. PYLORİ(++)) 4- 5 - ÖZOFAGUS,DİSTAL-PROKSİMAL,ENDOSKOPİK BİOPSİ: HİSTOLOJİK BULGULAR sonucmuzu yorumlarsanız çok sevinirim sizin yorumlarınız benim için çok önemli hocam

21 Ekim 2015 20:13
Prof. Dr. Tufan Kutlu
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Gastroenteroloji, Hepatoloji ve Beslenme

Sonucunuzu endoskopiyi yapan arkadaşımızın yorumlaması gerekiyor

22 Ekim 2015 09:47