KY
Soru Sahibi
17 Şubat 2019 20:00

Hocam kansermiyim

Hocam merhaba 29 yaşında evliyim fakat ilişki sırasında zorlanıyorm sayılı beraber olmuşumdr karın ağrısıyla hastaneye kaldırıldım ve test sonuçlarım bu şekilde çıktı kanser olmaktan korkuyorum esenyurttaki hastanede çıkan sonuçlarım başka bir hastaneye gösterdiğimde çikolata kisti olabilirsn enfeksiyonda bu kadar yüksek yapabilir o hastaneye güvenmiyorm birde burada bakalım sonuçlara dediler lütfen acil cevap verirmisiniz ameliyat olursam riski varmı değerlerin çok yüksek diyolar CA 125 : 1003 CA15-3 :52.5 CA19-9 : 39.67 Sonuçlarım bu şekilde kötü birşey olmasından korkuyorum yardım edin

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Hatice Karabay
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Bunlar tümör marker olup, şüpheli olgularda kanser açısından risk var mı diye istediğimiz tetkikler. Özellikle ca 125 değeriniz çok yüksek çıkmış ancak tek buna göre kanser demek yanlış, ileri görüntüleme tetkikleri ile hatta operasyon esnasında alınan patolojik materyal ile kesin tanı konulabilir. Biran önce jinekolojik onkoloji uzmanına muayene olmanızı tavsiye ederim. geçmiş olsun.

18 Şubat 2019 12:13