YM
Soru Sahibi
6 Haziran 2011 20:36

Hocam iyi günler yaklaşık 21 gün antibiyotikle sinüzit tedavisi gördüm,ve h

Hocam iyi günler yaklaşık 21 gün antibiyotikle sinüzit tedavisi gördüm,ve hap bitince sinüs tomografisi çektirdim,sonuçlar: 1-Septum nazide deviasyon 2-Konkalarda hipertrofi 3-Sfenoid sinüste sekresyon ve mukoza kalınlaşması izlenmektedir. Bu sonuçlara göre tedavim bitti mi??

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Kuten Kurtkan
Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB

Sayın Mücahit Bey Sinüzitle ilgili tedaviniz henüz bitmemiş. Sfenoid sinüs daha tam açılmamış. Ayrıca tomografi neticesine göre septum deviyasyonundan ve konka hipertrofisinden amelyat olmanız gerekebilir. Sizi takip eden doktorunuz size bu konuda yardımcı olabilir. Dr. Kuten Kurtkan

10 Haziran 2011 11:28