SE
Soru Sahibi
9 Ekim 2008 13:12

hocam iyi günler diliyorum benim sadece üst azı dişlerimde sararma var veya

hocam iyi günler diliyorum benim sadece üst azı dişlerimde sararma var veya tartar tam olarak bilmiyorum ve ben diş hekimine gittiğimde bir hafta boyunca hergün üç defa fırçalamamı ve bir hafta sonra temizleyeceğini söyledi .şehir değiştirdiğimiz için yıkatamadım ama yıkatan yani temizleten insanlara görede yıkamanın dişi hassaslaştırdığını söylüyorlar sıcağa yada soğuğa karşı bu doğrumu sizin gibi uzmandan duyup emin olmak istedim cevap verirseniz çok mutlu olurum şimdiden teşekkürler.

1 cevap
Cevaplar (1)
Dt. Noyan Bakır
Diş Hekimi

Sayın Sarıhan. Geçmiş olsun. Diş temizletmenin herhangi bir sakıncası olmaz. Tam tersine diştaşlarının diş ve dişetlerine verdiği zararlar önlenmiş olur. İlk günler dişlerinizde hafif sıcak soğuk hassasiyeti olabilir ama kendiliğinden geçer. Tedavinizi gönül rahatlığı ile yaptırın. Sağlıklar dilerim.

10 Ekim 2008 17:01