IS
Soru Sahibi
10 Aralık 2007 23:14

hocam iyi akşamlar ben muşta çalışmaktayım. benim 15 aylık bir kızım var ve

hocam iyi akşamlar ben muşta çalışmaktayım. benim 15 aylık bir kızım var ve hala diş çıkarmadı çıkarmayada niyeti yok gibi duruyor. zaman zaman huysuzlanıyor diş çıkarcak diye seviniyoruz fakat hala yok buda beni ve eşimi oldukça endişelendiriyor. bir kaç doktora gütürdüm çıkar diye gönderiyorlar başlarından bide kemik hastalığı filan olabilir diyolar öbür taraftan doktorlar öneli değil çıkarır diyorlar iki arada bir derede kaldık.Bizi aydınlatırsanız memnun oluruz. İYİ AKŞAMLAR

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Dt. Ayşegül Çetingüç
Diş Hekimi , Pedodonti (Çocuk Diş Hekimliği)

Merhabalar Selim Bey, Normal şartlarda bebeklerin 6-8 aylıkken diş çıkarması beklenir, nadiren sizin ki gibi gecikmeler görülebilmektedir. Size önerim, çocuğunuzun panoranik röntgenini çektirmeniz olacaktır. Bmylece röntgene bakarak; dişleri mi eksik de gelmiyor, dişlerin önünde bir engel mi var ya da sadece geciktiği için mi daha çıkmadılar anlaşılmış olur. Arzu ederseniz röntgeninizi bana e-mail olarak yollarsınız ben değerlendiririm, iyi günler dilerim.

12 Aralık 2007 13:36