BA
Soru Sahibi
23 Eylül 2014 15:39

Hocam Böyle bir nükleer tıp raporu aldık yardımlarınızı bekliyorum

SONUÇ: Sol akciğer üst lob apikoposterior segmentte düzensiz konturlu spiküler uzanım gösteren yoğun hiperm etabolik lezyon, ön planda primer malignite olarak değerlendirildi. T9 vertebra ve sağ kollum femoris'de metastatik kemik hastalığı. Mediasten'de 4R ve 6 no'lu lenf istasyonlarında reaktif lenf nodları. Sağ lateral piterigoid kasında orta seviyelerde hipermetabolizma, ön planda kas aktivasyonuna sekonder olarak değerlendirildi. Boyunda 1b, 2a düzeyinde lenf nodlan (reaktif?). İnceleme sahası içerisindeki diğer vücut bölgelerinde hipenn etabolik malign lezyon saptanm adı.Teyzemin böyle bir nükleer tıp raporu çıktı ne yapmamız gerekiyor yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkürler hocam

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Serdar Turhal
Tıbbi Onkoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

bir biyopsi yapılarak ne tür bir akciğer kanseri olduğu anlaşılmalı, gerekirse genetik tetkiklerle hedefe yönelik tedaviye uygun bir aday olup olmayacağı belirlenmeli, ayrıca bacak kemiğinin kırılma riski değerlendirilmeli, geçmiş olsun

23 Eylül 2014 23:08