CM
Soru Sahibi
11 Mart 2020 01:16

Hocam bilgilendirin

Hocam merhabalar sorum saçma gelebilir fakat cevaplarsanız sevinirim 15 aralıkta regl olduk ocak ayında hiç adet olmadım 24 ocak günü banyoda çıplak bi şekilde paspas üstüne yatarak bacaklarım açıık bi şekilde sürtündüm ve biraz da baskı yaptım klitors bölgesine yani vajinamın içine bi şey girmedi fakat değdiğini öngörebiliyorum biraz benden önce girmiş birisi hemen önce boşaldıysa bu meni beni gebe bırakır mı olup olmadığından bile emin değilim sadece tahmin yürütmeye çalışıyorum Bu olay sonrasında doktora gittim 25 gün sonra adet gecikmesi olduğunu söyledim tabi testler yaptı bhcg de vardı <2 çıktı yani negatif kendisi istedi bu testleri sonrasında bana duphaston verdi doktor çıkışı kullamöaya başladım o gün akşam aldım sadece daha sonraki günler sabah akşam birlikte kullandım fakat lekelenmeler yaşadım ilacı kullanmaya başlayalı 2 gün sonra 3. Günü iç çamaşırı kirletecek kadar gördüm ve adet belirtilerek başladı 4. Gün sabah da almıştım fakat altımk silince biraz kan fark ettim bi kaç damla kırmızı şeklindeydi sonra ilacı kestim karnım çok ağrımaya başladı sıcak duş aldım ve sıcak su torbası koydum sanırım bu iyice kanamayı getirdi kanamam miktarım arttı biraz ped koyacak kadar sonra bitti kanama tekrar lekelenmeye döndü size sorum şu gebe ılan birisi duphaston ile adet görür mü duphaston kullanırken benim yaşadığım durumun olması anormal mi ? Adet değil sen başka kanama olma ihtimali var mj ? Hamile birisi adet görür mü bazı doktorlar bunun mümkün olacağını söylüyor sanırım onlar bir iki damlalık yerleşme kanamasından mı bahsediyor? 25 gün sonrası net sonuç mudur? hocam lütfen çok bilgisizim beni yönlendirirseniz çok sevinirim

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Hakan Kılavuz
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Merhaba; Kanda beta hCG testi, döllenmeden 10 gün sonra yükselmeye başlar. Yani 25 gün sonra negatif çıktığına göre hamile olmadığınıza emin olabilirsiniz. Duphastaon, ilacı bıraktıktan sonra adet kanaması başlatır. Devam ederken kanlı akıntı başladığına göre demek ilacı hiç kullanmasanız muhakkak adet olacaktınız. Ama her durumda 1 haftadan uzun süreli gecikmeler önem taşır. Bir sorunun belirtisidir. Bu nedenle mutlaka muayene olmalısınız. Adet düzensizliği konusunda detaylı bilgi almak için; https://izmirkarsiyakakadindogummerkezi.com/adet-duzensizligi-2/ adresini ziyaret etmenizi öneririm. Sağlıklı günler dilerim.

13 Mart 2020 09:06