KB
Soru Sahibi
2 Temmuz 2009 12:23

hocam 88 gunluk bebegım var rota asısı yapılmasını tavsıye ettı doktorumuz

hocam 88 gunluk bebegım var rota asısı yapılmasını tavsıye ettı doktorumuz ancak ınternette asıların bazen bagırsak dugumlenmesıne yol actıgından bahsedılıyo bu asının yapılması ne kadar onemlı hıjyene dıkkat edıyorum ve dıger bebeklerle ve cocuklarla teması yok krese felan 2 yasına kadar gondermeyecegım kendım bakıyorum.2. ayda yapılan asılarla arasından tam 30 gunmu gecmesı gerekıyor canlı m. org. mı var bcg ve rota asısında sakıncası ondanmı. ACİLEN CEVAP BEKLIYORUM tesekkurler

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Beril Bayrak Bulucu
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Eski rota aşısı bağırsak düğümlenmesi riskinden dolayı kalktı. ancak bu aşı güvenlidir.Bence kreşe göndemesenizde yaptırmakta fayda var. 30 gün o kadar da şart değil Sevgiler

6 Temmuz 2009 14:46