BE
Soru Sahibi
26 Kasım 2021 10:38

hiv korkusu

Merhaba Kadri bey , ilk soruma cevab verdiyiniz için teşekkür ederim. Bir sorum daha olacakdi. Çok doktorlar hivle ilgili 6 ayi savunuyor . Siz 3 ay diyorsunuz. 94 gün yeterlimi ? 6 ayda sonuçun deyişmesi ihtimali ne kadar ? Birde testelerde sonuçların farklı çıkma sebebi ne ( 90 günde 0.14 , 94 günde 0.23) . Neden artış oluyor ? Bu da adamı baya strese sokuyor . Önceden teşekkürler.

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Kadri Demirel
Tıbbi Mikrobiyoloji

90 gün yeterlidir. Sonuçlar absorbans değerini gösteriyor, cut off index değerinin altında kaldığında nonreaktif olarak değerlendirilir

26 Kasım 2021 10:50