ss
Soru Sahibi
26 Ocak 2019 05:07

hirsutizm var mı?

merhabalar 18 yaşındayım geçen sene aşırı tüylenmeden şikayetçi olduğum için doktora gittim regl değilken kan tahlili yapıldı değerlerim yüksek çıktı dhea-so4 461 çıkmıştı ginera kullanmamı söyledi doktor ne kadar süre kullanacağımı söylememişti bende 3 ay kullandım 3. kutu bitince bir daha hiç içmedim bu sene ise farklı bi doktora gittim regl iken kan tahlili verdim hormon testi geç çıktığı için doktora gösteremedim ve sonuçları gösteremeden adetim bitti sonuçlarım ise şöyle PROGESTERON: 0,10 ESTRADİOL: 37,00 FSH: 3,49 SERBEST T4: 0,95 ng/dL TSH: 2,75 uIU/mL TOTAL TESTESTERON: 0,92 SERBEST T3: 3,11 pg/mL LH: 0,93 DHEA-SO4: 270 geçen sene hirsutizm teşhisi konulmuştu şimdi ise sonuçlar düşük ama hala tüylenmem çok fazla sonuçları bir yorumlar mısınız? çok teşekkür ederim

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Ertan Adalı
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite

Polikistik over yada insülin direnci bakıldı mı

26 Ocak 2019 21:33