ba
Soru Sahibi
13 Ekim 2020 06:38

Hipoekoik nodül

Hocam 24 yaşında bayanım 7 AY ÖNCE.TROID ULTRASONU CEKILDI SAG TIROID LOBU : ORTA ISMIK BILESKEDE 4X5X6 MM HIPOEKOIK NODUL.ORTA POSTERIORDA 4X7X9 MM HIPOEKOIK NODUL.SOL TIROID LOBU : ORTA POSTERIORDA 4X5X6 MM HIPOEKOIK NODUL.PARANKIM : ORTA HETEROJEN, LOB SINIRLARI DUZENSIZ, YER YER HIPOEKOIK ALANLAR. KAN TAHLILLERI NORMAL CIKTI.HOCAM BU SONUCUN ANLAMI NEDIR ONEMLI BIR DURUM VAR MI

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Erol Bolu
Dahiliye - İç Hastalıkları , Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları

Hipoekoik tiroid nodülleri takibi gerekli olan nodüllerdir. Telaşlanacak bir durum yok. Endokrinoloji uzmanının takibine girin

16 Ekim 2020 10:13