DM
Soru Sahibi
16 Mart 2021 00:52

Hidrosel Ameliyatı Sonrası

Hocam merhaba, ben 1 hafta önce hidrosel ameliyatı oldum ama daha önceden sağ testisim gelişmediği için alınmıştı, yani sol tek olan testisimden hidrosel ameliyatı oldum fakat genelde dik şekilde yapılan kesim ve dikiş bende yatay şekilde yapılmış sizce neden? Bir de hocam şişlik ne zaman iner sizce tek testisli olduğum için bu ameliyat daha mı zorlu birşeydir?

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Faruk Özgör
Üroloji , Üroonkoloji

torbaların damarları yatay olduğu için hidosel ameliyatında kesi yatay yapılır. tek testis ameliyata ekstra bir zorluk katmaz geçmiş olsun

11 Nisan 2021 21:39