SS
Soru Sahibi
10 Kasım 2018 15:37

Hepatit değerlerinin yükselmesi

Merhaba ben 22 yaşındayım son 5 senedir hepatit b için kontrollere gidiyorum. Hbv dna 100milyon. Karaciğer değerlerim sürekli artmakta olup 3 senede alt 27'den 40'a, hbs ag 300'den 1300'e çıkmış. Ultrasonda bir şey çıkmadı ancak ben 3 seneyle karşılaştırdığımda karaciğerin 145 mm'den 169 mm'ye, dalağın 97 mm'den 101 mm'ye çıktığını farkettim. Büyümesi normal midir? Denk geldiğim doktorlarım karşılaştırma yapmadan normal diyip gönderiyorlar yorumlarınıza ihtiyacım var. Şimdiden teşekkürler.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Yavuz Beyazit
Dahiliye - İç Hastalıkları , Gastroenteroloji

Seyda hanım, dna nız bu kadar yükseklen doktorunuzun karaciğerden bitopsi alıp tedavi başlamış olması gerekiyordu. Mutlaka bir gastroenteroloji doktoru ile görüşmeniz gerekmekte. Geçmiş olsun

19 Kasım 2018 08:24