DS
Soru Sahibi
18 Mart 2019 00:28

Hemoroıt makat catlagı

Hemoroıt Merhabalar benım rahatsızlığım hemoroıt daha once 2 farklı doktora gittim (genel cerrahi) biri makat da catlak oldugunu soyleyıp amalıyat dedi ve modet 500 mg krem ve fitil verdi kullanmam ıcın dıger doktor ise amalıyat a gerek yok dedi zaten gecıyor dedi ve gectı lakin 1 aydır agrı Sızı ıcındeyım inceden 7 ile 10 gun arasında gecıyor Du 3 4 ay tekrarlamıyordu simdi 1 aydır gecmıyor bana ne onerırsınız

2 cevap
Cevaplar (2)

Makatta çatlak (fissür anal) ağrılı bir rahatsızlıktır. Kabız olmayın.Acı baharat,bira dahil alkollü içecekler yasak. soğuk su ile tuvalet temizliği yapmayın. Eğer kronikleşmişse evet ameliyat ile düzelir. Ameliyatı çok problemli bir operasyon değildir.Geçmiş olsun.

19 Mart 2019 22:05
DS
Soru Sahibi

Cevabınız ıcın tesekur ederim hocam saglıcakla kalın

20 Mart 2019 19:51

:)

20 Mart 2019 20:03