ÖK
Soru Sahibi
13 Ekim 2018 19:51

Helikobacter Pylori - Yeşil dışkılama ve tedavi süreci

İzzet bey merhaba. Bundan 20 gün önce endoskopi oldum. Midemde sürekli şişlik ve göğüs kafesinin ortasının bitiş yerinde şiddetli ağrı vardı. Endoskopi sonucunu 4 gün önce aldım. Erozif Pangastrit, Hiatal yetmezlik, Kronik gastrit, inflamasyon hafif, aktivasyon hafif, intestinal metallazi yok, H.pylori (+++/+++) şeklinde çıktı. Bu 3 pozitif çok kötü birşey midir? Yaklaşık 20 gündür diyet yapıyorum bu diyeti endoskopinin ilk raporu çıktığında doktorum vermisti. Sabah yulaf ezmesi peynir yağsız, öğlen mercimek çorbası marul ıspanak yoğurt, akşam mercimek çorbası marul pazı yada haşlanmış tavuk yiyiyorum. 4 gün önce ana rapor çıkınca doktorum Trio, antepsin, gaviskon, devit 3 ampul ve Trio bittikten sonra kullanmam için raneks 20 mg verdi. Gunde 2,5 lt su içerken her öğün mutlaka bol yoğurt yiyiyorum. Size ilk sorum yeşil dışkılama yapmaya başladım ve fazlasıyla beni korkuttu. Bu ciddi bir durum olabilir mi yoksa ağır antibiyotik kullanımı veya 20 gündür yeşillik ağırlıklı beslenmemden kaynaklanmış olabilir mi. Göğüs kafesimin ortasında yemek yerken sanki bir daralma var oda bugün hissettim hocam bu neden olabilir ve yine göğüs kafesimin altında mide girişi sanırım hala ağrı devam ediyor bu yine gastrit nedeniyle mi oluyor. Hocam çok soru sordum kusura bakmayın çünkü çok endişe ettiğim bir konu bu. Ayrıca kansere döner mi ve tam olarak Trio dan sonra bu hastalıktan kurtulabilir miyim. Şimdiden cevabınız için teşekkür ederim iyi çalışmalar.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. İzzet Fresko
Romatoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Ben romatolojik hastalıklar uzmanıyım. konunuz benim alanım ile ilişkili değil. Bir gastroenterolog ile tartışmanız gerekir.

14 Ekim 2018 14:22