ÇA
Soru Sahibi
18 Nisan 2018 13:57

Hava embolisi

Hocam ben hemşirelik 1 sınıf öğrencisim bi hata yaptım kan alırken damara gelmediği için hava geldi ve ben yanlışlıkla o hava yı geri verdim damarın içine verme olasılığından bi şey olma olasılığından korkuyorum bir gün oldu şu anda bir problem gözükmüyo ama herhangi hi risk gelişme durumu varmıdır 2-3 cc kadar verdim .

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. H. Barbaros Kınoğlu
Kalp Damar Cerrahisi , Çocuk Kalp ve Damar Cerrahisi

üzerinden 24 saat geçmiş olması sonrasında bir sorun teşkil etme ihtimali pek yok.. ama dikkatli olman ve tecrübeli birileri nezaretinde bu uygulamaları yapmanız doğru olur..

19 Nisan 2018 11:20
ÇA
Soru Sahibi

Haklısınız teşekkür ederim

19 Nisan 2018 11:47
Prof. Dr. H. Barbaros Kınoğlu
Kalp Damar Cerrahisi , Çocuk Kalp ve Damar Cerrahisi

başarılar dilerim

19 Nisan 2018 13:44