MZ
Soru Sahibi
8 Mayıs 2024 13:15

Hasta görünen kedi

Geçen günlerde çok hasta görünen ağzından salya akan bir kedinin yanına oturdum ve çok yakındı sonradan hasta olduğunu fark ettim. Kedi 2 gündür aynı yerde yatıyordu sonra bir daha göremedim. Oturduğum yerde bir şey olup olmadığını fark edemedim ancak oturduğum yerde salyasi varsa gün boyunca kiyafetlerime dokundum elimi gözüme ağzıma götürmüş olabilirim ve elimde kanamayan çizikler vardı. Kuduz aşısı olmama gerek var mı?

4 cevap
Cevaplar (4)
Doç. Dr. Turan Uçkun
Tıbbi Mikrobiyoloji

Cevabımı vermiştim size.

8 Mayıs 2024 16:42
MZ
Soru Sahibi

Bu şekilde virus bulaşır mı aşı olmalı miyim

8 Mayıs 2024 17:13
Doç. Dr. Turan Uçkun
Tıbbi Mikrobiyoloji

Daha önce sorduğunuz sorularda defalarca cevabımı vermiştim size.

8 Mayıs 2024 17:21
MZ
Soru Sahibi

Kedi hakkinda bir soru sormamistim ama gerçekten yardımınıza ihtiyacım var. Kesin bir cevap alsam çok rahatlayacağım. Bu şekilde virüs bulaşır mı aşı olmama gerek var mı sadece bunu merak ediyorum

8 Mayıs 2024 17:27
Doç. Dr. Turan Uçkun
Tıbbi Mikrobiyoloji

Size defalarca bir klinik psikologdan yardım alın dediğimi hatırlıyorum. Size defalarca bir klinik psikologdan yardım alın lütfen.

8 Mayıs 2024 18:16
MZ
Soru Sahibi

Hocam ertesi günü avcumun içinde bir çizik buldum uzun bir çizik ve kaşınıyordu. Kedinin tirmaladigini hissetmedim. Acelem vardı acaba fark etmeden pati atmış olabilir mi diye düşünüyorum. 7 gün boyunca aklıma bile gelmedi. Simdi bogazim agrimaya basladi . Kuduz tehlikesi var mi ? Bu durumda kuduz aşısı yaparlar mı?

10 Mayıs 2024 21:51
Doç. Dr. Turan Uçkun
Tıbbi Mikrobiyoloji

Size defalarca bir klinik psikologdan yardım alın dediğimi hatırlıyorum. Size defalarca bir klinik psikologdan yardım alın lütfen.

11 Mayıs 2024 08:51