BT
Soru Sahibi
17 Mart 2016 03:06

Haşimato hastalığı

Hocam merhaba. İki ay önce çarpıntı ve halsizlik şikayetleriyle iç hastalıklarına gittim ve kanda TSH değerim 6.89 ve ultrasonda da sağ lobda 3 mm. boyutta an-hipoekoik bodül saptandı. Doktorum iki hafta sonra tekrar ultrason çekmemiz gerektiğini söyledi ve bu sırada 25 mg. Euythrox verdi. Doktorum hastaneden ayrıldığı için iki ay sonra başka bir doktora gittim. TSH 1.72 düşmüştü. Ultrasonda ise Parankimal imhojenite sağ lobda 5.9mm. ve 3.8 mm. çapında parankimden zor ayırt edilebilen izoekoik nodül saptandı. Ultrasonu çeken doktor nodülün yanı sıra haşimaton var dedi fakat kendi doktorum bu konuda açıklama yapmadı. Size sorum bu bilgiler başka bir doktora gitmeli miyim ve nodülün büyümesi ve sayıca artması (hormonların düzelmesine rağmen) şüphe uyandırmalı mıdır? şimdiden teşekkürler.

1 cevap
Cevaplar (1)

geçmiş olsun, 6 ayda bir us kontrolü yapılmalı, tiroid hormon dğzeyinizde 3 haftada bşr kontrol edilmeli...

17 Mart 2016 18:19