yn
Soru Sahibi
25 Kasım 2019 16:24

Hasimato hastalığı bilgi

Merhaba Ailede hasimato var benimde yaptırdığım testte degerlerim Anti tpo 1300 Anti tg 271 TSH 2.87 Cıktı.. tsh normal olduğu için sanırım hasimato için ilaç şu an için gerekli değil diye biliyorum ancak hasimatonun vücutta yaptığı etkileri yaşıyor gibiyim gerçi bana panik atak teshiside konulmuştu.. Bilmek istediğim tsh degerleri ne kadar sürede bir değişir yani 6 ayda 1 tsh a baktırmam söylendi ama daha kısa sürede değişebilir mi? Ya da değerlerime göre hasimatoya bağlı yan etki yasamazmiyim tesekkurler

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Muaz Bayram
Dahiliye - İç Hastalıkları

tsh değeriniz en erken 4-6 hafta sonra değişebilir. mevcut bulgularla tiroidde nodül varlığı açısından ultrason yapılabilir. altı ay sonra tsh kontrolü uygun olur. sizi takip edecek hekiminize başvurmanızı öneririm...

30 Kasım 2019 11:47