AE
Soru Sahibi
4 Temmuz 2019 12:27

Harf söyleyememe

Merhabalar oğlum ağustos ayında 5 yaşına girecek konuşması normal fakat k harfini çıkaramıyor t diyor. Kendisi geç konuştu 3,5 yaşında falan başladı konuşmaya düzelir mi yoksa terapistemi gitmeliyiz

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba, 5 yaşındaki bir çocuğun bütün sesleri (harfleri) üretebiliyor olması gerekir. Artikülasyon terapisi ile uzun olmayan bir süreçte toparlamasını beklerim.

4 Temmuz 2019 22:13