ÖF
Soru Sahibi
18 Ekim 2019 08:49

Hangi tedavi gerekli?

Merhaba hocam ben yaklaşık 5 yıl kadar önce alt çenemde iki azı dişimi çektirdim. Son zamanlarda farkediyorum ki sağ alt çenemde çekilen dişin yanındaki iki dişin araları açılmis bayağı bir açılma var yalnız. Araştırdım dis kayması olabiliyormus on dişlerim De bir sorun yok yanlaarda kayma olmuş düzeninin bozulmasını istemiyorum. Çekilen dişin yerine Ne yapılması lazım 5 yıla yaklaştı hâlâ yerine dis takılabilir mi? Kayan dişler diş takıldıktan sonraa yerine tekrar oturur mu zamanla?

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dt. Taha Yaşar Manav
Diş Hekimi , Diş Protez Uzmanı

Geçmiş olsun; çekilen dişin yerine köprü protez veya implant destekli protez yapılmalıdır. Yapılmadığı takdirde uzun dönemde çekim boşluğu daralmaya başlar. Muayene sonrası detaylı bilgi verilebilir. İyi günler.

28 Ekim 2019 09:30