dv
Soru Sahibi
20 Eylül 2022 14:36

Hacam yardım lazım. Taş Enfeksiyon Kan

Merhaba Sayın hocam, ağustos ayında üreterde bulunan 7mm taşımı kendi çabamla düşürmeyi başardım. Belirli zamanlarda çok sancılı idi. Sayın hocam benim sorun şu taşı ortalama düşürmem 2 ay kadar sürdü ve bu süreçte kontrol altındaydım ve bir takım kan ve idar testleri yapıldı idrarda lökosit ve eritrosit görüldü. O dönem yapılan kal tahlillerime baktığımda EGFR değerinin 75,42 çıktığını gördüm. Hocam doktorum taşı düşürünce hiçbirşey yapmama gerek yok geçmiş olsun demişti. O sevinçten bu değeri sormayı unuttum. Şu anda klinik hiçbir problemim yok. Sadece bu değer tehlikeli midir. Bu taş düşürme ile alakalı bir sorun mudur hocam. Zaman ayırıp cevap verdiğiniz minnettarım. Saygılarımla.

0
2 cevap
000 görüntülenme
Cevaplar (2)

Öncelikle geçmiş olsun. Meraklanacak bir durumunuz yok. Her şey yolunda görünüyor. Bol su içmeye devam..

21 Eylül 2022 20:05
dv
Soru Sahibi

Merhaba hocam, Daha önce size sormuştum. 1,5 ay kadar önce sol böbreğimden 7mm büyüklüğünde taşı kendi çabamla düşürdüm. Taş düşürme sonrası su tüketimini yine azalttım biraz. Analiz sonucunda Taş kalsiyum taşı çıktı. Hocam sorum şu ara ara sol böbreğimde (sol arka kaburga altı civarı) kısa süreli (10-15 dk. kadar) hafif ağrım olup geri geçiyor. Taş düşürme sonrası ara sıra hafif ağrı konusunda ne yapmalıyım. Cevabınız için teşekkür ederim. Saygılarımla.

26 Eylül 2022 11:44

Merhaba. Anlattiginiz tablo tas dusurme sonrasi olabiliyor. Bunun icin en iyi yontem su tuketimini gunluk 3 lt altina dusurmemektir. Bir de kalsiyum tasi tekrar etmesun diye diyetisyenden ozel diyet listesi alip ona gore beslenmenizi oneririm. Yillik rutin takipler de onemli tabii ki. Tekrar gecmis olsun..

30 Eylül 2022 12:11
Prof. Dr. Ahmet Gökçe
Prof. Dr. Ahmet Gökçe Üroloji

Yazar toplam 174 soru cevapladı.

Doktorun Cevapladığı Diğer Sorular
Penis başıdaki çatlaklar Prof. Dr. Ahmet Gökçe
Azospermi Prof. Dr. Ahmet Gökçe
Zevk suyu yaşama süresi Prof. Dr. Ahmet Gökçe
Saatlerce süren mastürbasyon Prof. Dr. Ahmet Gökçe
Yanma Prof. Dr. Ahmet Gökçe
Üroloji İle İlgili Diğer Uzmanlar
Facebook Twitter Instagram Youtube