TF
Soru Sahibi
23 Temmuz 2020 16:55

Gözde alerjik reaksiyonlar

Merhaba hocam, alerji (sanırım) şikayetiyle defalarca doktor doktor gezdim. Her seferinde damla, pomat vs. yazdılar. İlaçları kullandığım vakit sorunum düzeliyor, daha sonra tekrar başlıyor. Şikayetlerim kuru göz, kaşıntı, kızarıklık, çapaklanma, gözde batma hissi. Miyop da artıyor, buna bağlı mı bilmiyorum. Dayanamayıp gözleri ovuşturduğum da oluyor, bu davranışı düzeltmeye çalışıyorum. Uzun süredir devam ediyor. Şu an kullandığım damlalar tobradex ve restasis. Bunların birlikte kullanımı (5-10 dk arayla) herhangi bir sıkıntı yaratır mı? Teşekkürler.

0
1 cevap
000 görüntülenme
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Murat Tunç
Prof. Dr. Murat Tunç
Göz Hastalıkları

Muayene bulgularınıza göre ilaçlar hakkında bir değerlendirme yapabilirim. Bunun dışında gözleri çok ovuşturanlarda keratokonus dediğimiz gözün en ön tabakasında konikleşme görüebilir. Biz buna keratokonus diyoruz. Ama bunun olup olmadığını da ancak bir muayene ile anlayabiliriz. Fırsat bulabilirseniz bir muayeneye gelin. Saygılarımla.

26 Temmuz 2020 22:32
Prof. Dr. Murat Tunç
Prof. Dr. Murat Tunç Göz Hastalıkları

Yazar toplam 798 soru cevapladı.

Doktorun Cevapladığı Diğer Sorular
Optik disk ödemi tek taraflı Prof. Dr. Murat Tunç
Argon lazer ve bulanıklık Prof. Dr. Murat Tunç
Görmede bulanıklık Prof. Dr. Murat Tunç
Görmede bulanıklık Prof. Dr. Murat Tunç
Göz Hastalıkları İle İlgili Diğer Uzmanlar
Doç. Dr. Bekir Küçük Göz Hastalıkları
Op. Dr. Burcu Işık Göz Hastalıkları
Dr. Zeynep Baş Göz Hastalıkları
Op. Dr. Orhan Abbaslı Göz Hastalıkları
Facebook Twitter Instagram Youtube