OZ
Soru Sahibi
4 Ekim 2020 21:39

Göz tembelligi

Hocam merhaba. Ben 22 yasindayim ve sag gozumde ileri derece goz tembelligim var sanirim dogustan, hic gormuyorum o gozumle ve sag gozumde biraz ice sasilik mevcut, daha once bir kere sasilik ameliyati gecirdim. Göz tembelligi icin bircok doktora gittim ama bu yastan sonra duzelmez dediler.Goruntuler gorme noktamin disina dusuyormus. Sanirim ekzantirik fiksasyon deniyor. Sol gözumu kapatip saga dogru bakarsam onumdeki cisimleri fark edebiliyorum ama tam bir goruntu olmuyor. Gormememin sebebi denildigi gibi isigin dogru yere dusmemesi ise bu saglandigi takdirde hemen olmasa bile zamanla gormemin geri gelmesi mumkun olmaz mi, gormenin onundeki engel kalktiginda gorme tekrar gerceklesmez mi diger goz kusurlarinin tedavisinde oldugu gibi. Size de danismak istedim bu konuyu. Gozluk veya baska yolla goruntunun dogru yere dusmesi saglanabilir mi. Prizmatik gözlüler varmis sanirim bunun icin, bu gozlukler sorunuma çozum olur mu Goruntunun yanlis yere dusmesinin sebebi kirma kusuru mu. Hocam bana bir yol gosterirseniz cok memnun olurum Tesekkur ederim

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Ayşen Topalkara
Göz Hastalıkları

Sevgili Zeki bey sorunuz için teşekkür ederim. Sizin de yazdığınız gibi göz tembelliği daha erken yaşlarda yapılabiliyor. Şimdi ki teknoloji ile size yardımcı olamıyacağım. İyi günler

29 Ekim 2020 13:07