ÇS
Soru Sahibi
21 Kasım 2018 20:36

Göz Hastalıkları

Hocam merhaba ben gozlerimin bulanik gordugu şikayetiyle doktora gittim muayene oldum ve doktorum her iki gözüm içinde 0.50 derece gözlük verdi. Çevremdeki gözlük kullananlar gözlük takınca derecelerinin büyüdüğünü söylüyor bu doğru mu ? Cevaplar mısınız lütfen.

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Gökçen Gökçe
Göz Hastalıkları

Merhaba; göz numaranızın ilerlemesi yada gerilemesi gözlüğü kullanıp yada kullanmamamıza bağlı değildir. Daha çok yapısal nedenlerle zaman içinde göz dereceniz ilerleyebilir yada gerileyebilir. Gözlüğü kullanmanız daha rahat görmenize, göz numarasından kaynaklanan başağrısı ve göz yorgunluğu gibi şikayetlerinizin (eğer mevcut ise) geçmesine yardımcı olur. Sağlıklı günler dilerim

21 Kasım 2018 21:51