öz
Soru Sahibi
12 Eylül 2017 23:15

gögüs ağrısı

sayın hocam merhaba size bir sorumolucaktı hocam 3 aya yakındır gögüslerimde hasasiyet var şişlik var dokundugumda yumusak ama daha sert dokunduğumda içindeki damarların sertliği elime geliyor adet şişliği olabilirmi diye bekledim fakat adetim bitti şişlik ve agrı acısı geçmedi koltuk altıma elle muane yaptığımda setlik vs gelmiyor ama gögüslerimçok agrılı ve ates gibi yandığını hissediyorum hocam bunun sebebi neolablir iki göğsuümdede bu acıyı hissetmeye başadım hormanel bozukluklarım var fakat prolaktin hormonum hep normal geliyordu hocam bunun sebebi neolabilir çok teşekürler cevabınızı bekliycem saygılarımla

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Göktürk Maralcan
Genel Cerrahi , Endokrin Cerrahisi , Meme Cerrahisi

Bu anlattıklarınız hemen hemen her kadında olabilen şikayetlerdir. Sebebi başta östrojen hormonu olmak üzere kadına özgü hormonlardır. Özellikle adet dönemi öncesi, ortası ve sonrası dönemde bu ağrılar daha belirgin olabilir. Meme hücreleri ve süt kanalları bu dönemde büyüdüğünden memelerde gerginlik şeklinde ağrı yaparak kendilerini hissettirirler. Bazı kadınlarda da memelerde küçük, çok sayıda kistler olabilir ve bunlarda meme ağrısını arttırabilir. Tüm bunların değerlendirilmesi için öncelikle meme konusunda deneyimli bir genel cerrahi uzmanına başvurmalısınız. Sizi muayene edecektir. Görüntüleme tetkikleri isteyecektir. Değerlendirme sonrasında size önerileri olacaktır. Sağlıcakla kalın.

30 Kasım 2017 10:50