AD
Soru Sahibi
15 Ağustos 2022 16:58

Göğüs ağrısı, fenalık hissi

Hocam merhabalar. 23 yaşındayım özellikle 1 senedir göğüs ağrılarım ve tekleme şikayetlerim var. Ocak ayında bt anjio yapıldı sonuç temiz dendi. Efor, holter, eko ve sayısız ekg çekildi bir problem gözükmüyor dediler. Son 2 haftadır ağrılarımın yanında inanılmaz fenalık hissi ve göğsüme bir heyecan geliyor soluğum kesiliyor ve kendimi acile atmak istiyorum baş dönmesi de oluyor özellikle rahatsızlık veren göğsüme gelen fenalık hissi. Tekrar muayeneye gittim bugün ekg çekildi sadece doktor ekg de sıkıntı yok. Sürekli aynı şikayetlerle gittiğim için şikayetlerine güveniyorsan bilekten anjio önerebilirim dedi. Anjionun artık kolay bi şekilde yapıldığını biliyorum ama riski sıfır değil sonuç olarak. Sizce bu durumda anjio mantıklı bir karar olur mu? Sizin görüşleriniz benim için önemli hocam cevap verirseniz çok sevinirim.

0
2 cevap
000 görüntülenme
Cevaplar (2)

BT anjiyoda bir şey bulunmamışken durumunuza standart anjiyo ile bir açıklama getirilme olasılığını çok zayıf görüyorum. Diğer yandan şikayetleriniz öncelikle şikayet anındaki ritmin ortaya konmasını zorunlu kılıyor. Bu da öncelikle ritim holteri ve eğer bu yeterli olmaz, şikayet anına denk gelinemezse olay kaydedici daha uzun süreli kayıt-takip yapan cihazla araştırma yapmak isabetli olacaktır. Selamlar..

1 Eylül 2022 13:31
AD
Soru Sahibi

Hocam tekrar holter taktırdım ve şikayetim oldu fakat 15 gün sonra sonuç çıkacak dediler. Bugün yine yanmam ve ağrım oldu hala devam ediyor tekleme ve fenalık hissi de var. Kardiyoloji doktoruna gittim yine eko ile baktı sadece bir sıkıntı yok dedi bir problem olsa ekoda belli olur muydu?

8 Eylül 2022 16:25

Hayır, olmaz. Holter gerekli

13 Eylül 2022 11:01
Uzm. Dr. Sinan Coşkun Turan
Uzm. Dr. Sinan Coşkun Turan Kardiyoloji

Yazar toplam 5549 soru cevapladı.

Doktorun Cevapladığı Diğer Sorular
Ritim problemi Uzm. Dr. Sinan Coşkun Turan
Sırt ağrısı kalple ilgili mi Uzm. Dr. Sinan Coşkun Turan
Eko Uzm. Dr. Sinan Coşkun Turan
Kalp Uzm. Dr. Sinan Coşkun Turan
Çarpıntı Uzm. Dr. Sinan Coşkun Turan
Kardiyoloji İle İlgili Diğer Uzmanlar
Dr. Ersin Doğanözü
Dr. Ersin Doğanözü Kardiyoloji
Uzm. Dr. Ömer Doğan
Uzm. Dr. Ömer Doğan Kardiyoloji
Facebook Twitter Instagram Youtube