çk
Soru Sahibi
6 Temmuz 2020 12:54

Göbek fıtığı

Hocam iyi günler ben kübra . babaannem 78 yaşında ve göbek fıtığı çıktı . Ve bağırsağa yapışmış durumdaymış . ameliyat olmasında bi sakınca var mı . Herhangi bir kalıtsal hastalığı yok ama yaşı büyük olduğu için size sormak istedim .

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Yavuz Kurt
Genel Cerrahi , Cerrahi Onkoloji

Kübra hanım, öncelikle geçmiş olsun. Göbek fıtığı, içine de bağırsak sıkışmışsa bu sıkışan bağırsak bölümünün etrangüle ( boğulma diyebiliriz ) olma riski vardır. Dolayısıyla hastanın bir genel cerraha muayene olması ve engel bir durumu yoksa ameliyat olması gerekebilir.

6 Temmuz 2020 13:01