öe
Soru Sahibi
1 Şubat 2016 09:43

Gereksiz kaygılar

Merhaba Hocam ben günlük hayatta ve çoğu şeyi geçmişte yaşadığım olayları gereksiz yere takıyorum ve bu tüm çalışma düzenime ve motivasyonuma etki ediyor.Geçmişte yaşadığım o sırada hiç takmadığım olayları takmaya başlıyorum.bu durumdan nasıl kurtulabilirim?

1 cevap
Cevaplar (1)

Günaydın Ege Özer, İnsanlar geçmişte yaşadıkları şeyleri kafaya takabiliyorlar. Aynen sizin söylediğiniz gibi gereksiz yere... Siz gereksiz olduğunu düşünüyorsunuz ama yine de düşünceler devam ediyor ve rahatsızsınız. Aslında geçmiş ve gelecek sadece bizim zihnimizde vardır. An'a, şimdiye odaklanmamız lazım. Tabi geçmişte neler yaşadınız, sizi nasıl etkiledi bunları bilmiyorum. Bu durumu ancak psikoterapi sürecinde netleştirebiliriz. Yine de size önerim, geçmişe dair aklınıza takılan olayların sizi niçin rahatsız ettiğini bulmanız. Ancak sebepler su yüzüne çıkınca rahatlayabilirsiniz. Şimdiye odaklanmaya çalışın. İyi günler dilerim

1 Şubat 2016 10:16