ky
Soru Sahibi
30 Temmuz 2020 04:00

Genç yaşta Aort Anevrizması belirtileri

merhaba yaklasık 1 ay kadar önce sırtıma bıçak saplanmasıyla uyanıyordum bu ağrılar göğüs doktorunun verdiği ilaç ile kayboldu fakat damarlarım atmaya başladı hergün damarlarım atıyor heryerimde , nabzım yükseliyor bir anda '' aort anevrizması '' dan şüpheleniyorum 20 yaşındayım fakat bunun yaş ile bir alakası olacağını zannetmiyorum tansiyon,diyabet,kilo beraberinde getirdiğini biliyorum , kardiyolojiye gittiğimde bana kasların atıyordur dedi fiziğe ve psikiyatriye yönlendirdi , ilk olarak tomografi çektirmesi gerekmez mi doktor oturduğu yerden muayne etmeden tanıyı koyuyor lütfen siz bari birşey söyleyin geceleri zar zor uyuyorum karın kısmımda ağrılar oluşmaya başladı kabızlık vs bu tetikliyormuş kabızlık sürekli oluyor ilaç kullandığım halde devam etmekte, alerjimde var astım ilacı vs kullanıyorum fakat ben tırnak içinde bahsettiğim şüpheleniyorum bok yoluna gitmek istemiyorum nabız şakaya gelmiyor genetik büyüklerimizde kalp rahatsızlığı da var hocam lütfen yardım edin , 2.kez kardiyolojiye randevu aldım 7 ağustosta sizin görüşlerinizi bekliyorum

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Ferid Gojayev
Kalp Damar Cerrahisi , Çocuk Kalp ve Damar Cerrahisi

Merhaba.Bu konuda ilk önce yapılmadı gereken 2 temel test var : ekokardiyogtafi ve torakoabdominal BT anjiografi. Bunlar temizse demek ki anevrizma ve ya disseksiyon yoktur.Geçmiş olsun.

30 Temmuz 2020 08:23