TE
Soru Sahibi
27 Şubat 2021 14:14

Gelişim geriliği

İyi günler. 32haftalık gebeyim. Ultrason değerlerime göre AC=30+4 BPD=29hf FL=31+4 ve 1612gr çıktı. Bebeğin hareketleri ve suyu iyi seviyede. AC değerindeki gerilik için endişelenmeli miyim? Tsh değerim 5civarı çıkınca 1ay önce 25mg euthyrox kullanmaya başlamamla birlikte kilo alımım durdu ve bebeğin değerleri haftasına göre gerilemeye başladı bunun ilaçla bir ilgisi varmıdır? Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Berfin Ökmen Özkan
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Perinatoloji - Riskli Gebelikler

Muayene etmeden yorum yapmak doğru olmaz bu konuda, ancak bebeğin gelişimini kontrol etmek için yakın takip olmalısınız.

28 Şubat 2021 09:59