İE
Soru Sahibi
8 Ocak 2019 00:07

Gelişim geriliği

Hocam 1 yaşında kızım sürekli peçete yiyiyor ve yemeye başladığı günden beri gelişimi geriledi kilosu çok düşük acaba bağırsaklarında mı kaldı çok endişeleniyorum

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Tuğçe Tülümen
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Esra Hanım normal yiyecekler dışındaki yabancı maddeleri yemeye tıp dilinde pica denir ve en sık sebebi demir eksikliğidir. İştahsızlık gelişmede duraklama yapabilir. İnsan vücudu kağıttaki selülozu sindiremez. Bu açılardan mutlaka çocuk doktorunuza başvurunuz.

8 Ocak 2019 00:12