ŞH
Soru Sahibi
20 Ekim 2020 19:26

Geçmeyen kanamalarım ve fazla adet

Ayda 2 kere adet olmaya başladım ve yoğun süren kanamalarım var. 40 güne varan azar azar kanamalar da bulunmaktadır. Doktora gittim ve sonuçlarım şu şekildedir: Tanı- 1) Fokal alanlarda sekretuar değişiklik gösteren proliferatif edometrium ; PC materyali 2) Smear Materyalin tipi : Konvasiyonel (PAP) Test Materyalin Yeterliliği : Değerlendirme için yeterli, Sellülarite yeterli, Fikasyon iyi, Endoservikal/Transformasyone zone komponenti mevcut. Genel Sınıflama: Epitelyal Hücre Anormalliği YORUM / SONUÇ : ASCUS (Önemi Belirlenemeyen Atipik Skuamöz Epitel Hücreleri) 2 Fitil ve 1 tane de adet geciktirici ilaç verdi ve bugün tekrar benden parça alınacağını söyledi sizce tekrar parça istemesinin nedeni nedir ve bende olası kötü bir durum sizce mevcut mudur ? Şimdiden çok teşekkürlerimi sunarım.

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Engin Korkmazer
Kadın Hastalıkları ve Doğum

İyi akşamlar Bu sonuçlara göre muhtemelen parça değil smear alacaktır. Yine de en doğrusunu takip eden doktorunuz bilir Geçmiş olsun

20 Ekim 2020 23:21