YS
Soru Sahibi
25 Mart 2020 17:34

Geçmeyen diş kökü iltihabı ve kızarıklıklar

Merhabalar 4 sene önce 11 nolu ön dişime dişime kanal tedavisi yapıldı aradan zaman geçti kök kısmından iltihap yaptı, endodonti bölümü doktoru yine kanal tedavisi yaptı ama tedaviyi yapan doktor iltihap kendi kendine geçecek ellemiceksin hiç dedi o zamandan bu yana geçmedi ve bir hafta öncesi diş etimde kızarıklıklar meydana geldi ve ben çok korkuyorum doktor bey iltihap vucüduma yayılırmı neden olabilir ne yapmam lazım, şuan tüm diş doktorları yoklar virüsten dolayı aydınlatırsanız sevinirim

2 cevap
Cevaplar (2)
Uzm. Dr. Dt. Abdulkadir Özşahin
Diş Hekimi , Endodonti (Kanal Tedavisi)

Semra hanım öncelikle geçmiş olsun.Anladığım kadarıyla 4 yıl önce kanal tedavisi yapılan dişinize yeniden Endodonti Uzmanı kanal tedavisi yenileme yapmış. Ne kadar süre önce yapıldı Endodonti Uzmanı tarafından yapılan kanal tedavisi yenileme işlemi?

25 Mart 2020 23:38
YS
Soru Sahibi

Sağolun Abdülkadir bey inşallah geçecek diye umuyorum ama nasıl, çok endişeliyim. Kanal tedavisi dişime 2017 yılında nisan ayında yapıldı, son bir haftadır kızarıklıklar olunca korkuyorum şuan ne yapabilirim

26 Mart 2020 00:01
Uzm. Dr. Dt. Abdulkadir Özşahin
Diş Hekimi , Endodonti (Kanal Tedavisi)

Semra hanım dişinizden küçük bir film çekilip kontrol edilebilir. Eğer ağrınız ya da yüzünüzde şişme gibi bir durum yoksa endişe etmeyin. Şu an salgından ötürü sadece acil müdahaleler yapılmakta. 2-3 haftalık süreç sonunda eğer kontrol altına alınabilirse bu durum daha rahat bir şekilde muayene olabilirsiniz. Şimdilik sıkıntılı bir durum görünmüyor dişinizde. Başka sormak istediğiniz şeyler olursa buradan yazabilirsiniz. Detaylı Bilgi edinmek için dişimizden film çekip muayene etmemiz gerekir.

26 Mart 2020 00:13