TD
Soru Sahibi
12 Ocak 2019 16:15

geçemeyen uyuşma

merhabalar yaklaşık 4 gün önce üst ön iki dişime dolgu yapıldı. anestezi sırasında ilk iğne epey acıttı ve burnumda yanma hissettim uzun sürede gözlerim yaşardı. Operasyon bittikten sonra uyuşma geçmedi şuan için üst iki dişimde ve burnumda ve sağ gözümde uyuşma hissi var yüzümde ve alt çene kısmımda ve kafamın arka tarafında karıncalanmalar ve uyuşmalar hissediyorum buna zaman zaman baş dönmesi ve hafif bulanık görmede eşlik ediyor sorun nedir acaba sinir hasarı olmuş mudur? trigeminal nevraljiden şüphe edilebilir mi? Cevabınız için şimdiden teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Yücel Yılmaz
Diş Hekimi , Pedodonti (Çocuk Diş Hekimliği)

Merhabalar, Öncelikle geçmiş olsun diliyorum. Ön iki dişin uyuşturma işleminde sizin uyuşturma işleminde hissettikleriniz hissedilir. O kısmın uyuşturması göz yaşarmasına neden olabilir. Burada söz ettiğiniz dişlerinizin üst orta kesici dişleriniz olduğunu düşünüyorum. Bu dişlerin lokal anestezi uygulaması belirttiğiniz sorunlara pek neden olmaz. Ayrıca, tregiminal nevralji apayrı bir husustur ve belirtileri de öyle. Bu yaşadığınız sorunları hekiminiz ile konuşmanızı öneririm. Çünkü yapılan tedavinin şeklini ve kullanılan ilaçları o biliyor. Saygılarımla...

12 Ocak 2019 22:31