eK
Soru Sahibi
1 Nisan 2013 15:25

Gece korkusu

Benim 7 yaşında bir kızım var. geceleri karanlıkta uyumaktan korkuyor, bizimle yatıyor. uyuduktan sonra yatağına götürsek de gece uyanıp yanımıza geliyor. ne yaptıysak olmadı, lütfen yardımcı olun

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba, Kızınızın durumuyla ilgili sağlıklı bir değerlendirme yapmak için ayrıntılı bilgi edinmem gerekir. Bununla beraber çocuğunuzda yerleşmiş olan bu alışkanlık ve korkunun değişmesi için kendi odasında ve yatağında yatması gerektiğini söyleyebilirim. Çocuğunuzun bu sorunla ilgili süreci, tıbbi durumu, sizin bu konudaki tepkileriniz, "korku" ile ilgili yaşantılarınız gibi bir çok sebebi olmakla beraber çözüm de bunlara bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Bir uzmanla çalışmak bu konuda size destek olacaktır. Sağlıklı günler dilerim.

1 Nisan 2013 15:42