ÇÇ
Soru Sahibi
1 Ocak 2021 18:53

Gebelikte kese küçüklüğü

5*4 günlük hamileyim 3 gün önce kanamam oldu acilde kan değerime bakıldı 4397 bta hcg çıktı proluton iğne vuruldum sonrasında sorun olmadı . Ertesi gün doktoruma gittim kese küçüktü ve daha kalp atışını duymadık 15 gün sonraya randevu aldım Progestan 200 mg tiroid ilacı ve günlük kendimin vuracağı iğne verildi Şubat ayında kalp atışı durduğu için kürtaj olmuştum bebeğin kesesinin küçük olması falan bir sorun teşkil eder mi sizce genellikle bu durum nasıl gelişiyor

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Sezai Ertürk
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Bazen yumurtlama geç olur dolayısıyla 5,6 günlük kese küçüklüğü bazen normaldede olabilir.Ama ultrason takiplerinde kese büyümüyorsa b-hcg artmıyorsa ,kalp atışları oluşmuyorsa gebelik canlılığını yitirmiş olabilir.Kontrollerinize gitmenizi tavsiye ederim.Geçmiş olsun.

7 Ocak 2021 15:29