kb
Soru Sahibi
5 Mart 2017 18:03

Gebelikte ani kasık fıtığı

Hocam hamileyim.kabız sorunum oldu ve iki yanımda sancıyla karşılaştım. Sağ alt kasığımda yumuşak baş parmak gibi uzunca bir kitle ele geliyor ağrıdan yataktan kalkamıyorum yürüyemiyorum. Kasık fıtığı dendi ama bu kadar sancı bu sonuca göre normalmi. Elime gelen şişlik nedir. Teşekkürler Sonuç Sağ inguinal kanal çapı yaklaşık 10.4*7.7 mm olup artmıştır. Valsalva ile inguinal kanal içerisine barsak segmentlerinde ve mezenterik yağda hareketlilik izlenmektedir. Sağda daha belirgindir. Sol inguinal kanal çapı 8.9*6.8 mm olup artmıştır. Valsalva ile inguinal kanal içerisine barsak Segmentlerinde ve mezenterik yağda hareketlilik izlenmektedir. Bilateral inguinal bölgede yağlı hilus içeren en büyükleri 10 mm ye ulaşan lenf bezleri izlenmektedir. Femoral herni saptanmamıştır

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Bülent Çitgez
Genel Cerrahi , Meme Cerrahisi

İki taraflı kasık fıtığınız mevcut. Çok sıkıştırmıyorsa gebelik sonrasına bırakarak ameliyat olabilirsiniz. Geçmiş olsun.

5 Mart 2017 21:17