LT
Soru Sahibi
2 Aralık 2020 17:13

Gebelik korkusu

Merhabalar 5 eylülde cinsel ilişkim oldu. Üzerine 18 eylül, 15 Ekim ve 12 kasımda adet oldum üçüde ağrılı ve 4-5 gün sürdü. Aralarda idrar testi yaptım en son iliski üzerinden 60 gün gecmisti evde idrar testi yaptım negatif çıktı. 11 kasımda doktora gittim 9 hafta geçmişti ilişkinin üzerinden şüphemi anlattım sen adet mi olacaksın dedi evet dedim, sorun gözükmüyor teste gerek yok dedi ama çok kısa süre baktı görmeme ihtimali var mı ? Hala gebe olma ihtimalim var mı ? Karnim büyüyor ve şişiyor gibi hissediyorum ? Hafif kan lekelemeyin oluyor? Kan testi yaptırma şansım yok cevap verirseniz teşekkür ederim. İlişkiden 80 gün sonra ulturasona girdim suphemi söylemedim eger gebelik olsaydı görür muydu ? Daha önce sormuştum ama mide bulantısı beni korkutuyor adet olunca gebelik ihtimali gidiyor biliyorum ama aşırı mide bulantısı yaşıyorum Buda beni korkutuyor. Hala gebelik ihtimali söz konusu olabilir mi ?

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Ece Uslu Esen
Kadın Hastalıkları ve Doğum

başka şüpheli ilişkiniz yoksa 5. haftadan itibaren gebelik ultrasonda görülür.

3 Aralık 2020 15:56