DA
Soru Sahibi
22 Ağustos 2021 01:52

Gebelik kolestazi

Merheba Hocam. Lütfen bana yardımcı olun. Cok kararsizim. 35hafta 5 gunluk gebeyim. Bana gebelik kolestazi tanısı konuldu. Alt 95 (<40), Ast 47 (<40), bilirubin değerlerim normal. cok kucuk safra taslarim var. Yurtdışından yaziyorum yasadigim bolgede maalesef safra asidi değerlerine bakamiyorlar. Baska yapilan tum testler normal. Geceleri uyutmayan yaygin kasintim var. Antihistaminik kullanmama rağmen bazi geceler dayanilmaz oluyor. Bazi doktorlar riske girmiyin 36haftada doguma gidin diyorlar bazilariysa 37e kadar bir sey olmaz. Sizce 37ci haftayi beklemek bebegimi riske atarmi?

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Murat Yayla
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Perinatoloji - Riskli Gebelikler

Cevap yazana kadar belki de doğum yaptınız, ancak takip altındaysanız sorun olacağını zannetmiyorum.

1 Eylül 2021 17:10