öh
Soru Sahibi
29 Mart 2021 10:01

gebelik geç yumurtlama

gülçin hocam merhabalar. benim ilişki öncesi adet tarihim 28 kasım. 2 aralık’ta ilişkim oldu. ilişkiden sonra 27 aralık -22 ocak-22 şubatta adet gördüm. ayrıca ilişki sonrası 4-7-19 ve 27 ocakta beta hcg testlerim negatif. ancak mart adetim gecikmiş durumda. 22 şubattan 18 marta kadar da sürekli idrar testi yaptım hepsi negatif. bu gecikme 4 ay önceki ilişkiye bağlı bir gecikme olabilirmi ? en son 27 ocakta yaptığım bhcg testi ilişkiden sonra 57. güne denk geliyor negatif çıktı, ayrıca ilişki sonrası 2. adetim bittikten bir gün sonra yapılmıştı. ( son ilişki 2 aralık arada başka ilişki olmadı)

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Gülçin Babayeva
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Bu gecikme 4 ay önceki ilişkiye bagli olmaz. Zaten yaptiginiz tum testler negatif çıkmış. Fazla geriye dönük düşünmeyin. Gebelik düşünüyorsaniz aylık takiplere devam. Iyi günler

12 Nisan 2021 16:31