KA
Soru Sahibi
15 Mayıs 2020 09:35

Gebe kalamamak

Hocam merhaba ben 5 aydır gebe kalamıyorum yaş 23 hormon değerlerim şöyle: ESTRADİOL:19 - ****,3 - LH:4,26 - PROLAKTİN:13,33 - SERBEST T4: 0,94 - ****,1629 birde adet düzensizliğim var her ay 1 yada 2 hafta gecikiyor. Muayenede yumurta tembelliği hafiften var ama yumurtaların çok zenginler dendi iki günde bir ilişkiyle gebe kalırsın dendi fakat halen gebelik oluşmadı. Yumurtlama testi ile takip ettim pik olduğu günü ve sonraki günleri hatta önceki günleride günaşırı olarak değerlendirdik yine olmadı. Bunun sebebi nedir? Adetlerim neden düzensiz hormon testlerim düzgün olduğu halde ve neden hala gebe kalamadım? Zengin yumurtalıkların var ne demek? Cevaplarsanız sevinirim virüsten dolayı gidemiyorum şuan hastaneye

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Külal Çukurova
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite

Adet duzensızlıgıne dayalıda olmayabılır,usg ıle yumurtaları degerlendırmeden yorum yapamam.

21 Mayıs 2020 12:15