AE
Soru Sahibi
15 Mayıs 2020 17:00

Gangren diş

Merhaba Serhat bey , Sol üst arkadan ikinci dişim için 10 yıl önce 2 kez kanal tedavisi oldum(dişte sinir unutulduğu için ) . Yanındaki 20lik dişim çekildiğinde dolgunun altının açık olduğu ortaya çıktı doktorum içinde bir akıntı olduğunu söyledi . Normalde çekilmesi gerektiğini söyledi ancak daha sonra çekmek üzere dolgu yaparak dişi kapattı. Dişimde şuan normal cilalı dolgu var.Arada üst diş kökünde küçük apse oluyor. Bu gangren herhangi bir zarar verir mi ? herhangi bir ağrı vs duymuyorum .Teşekkürler.

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Dt. Serhat Ramoğlu
Diş Hekimi , Diş Protez Uzmanı

Mevcut olan dişinizin akibeti konusuda hekiminiz karar vermesi çok daha doğru olacaktır. Ancak ara ara dediğiniz gibi bir olay oluyorsa dişinizi çektirmeniz daha faydalı olacaktır. Belki de retreatment denilen kanal tedavisi yenilenmesi de yapılabilir, ancak bu kararı diş hekiminizin vermesi çok daha doğru olacaktır.

15 Haziran 2020 13:30