YT
Soru Sahibi
11 Eylül 2021 14:24

Frenektomi ve diş teli

Doktor Bey 6 ay önce diş tellerim çıkartıldı ve 3 hafta sonra gibi bir süre sonra frenektomi operasyonu oldum ,bu operasyon sonrası eskisine göre gülerken dişlerim daha az gözüküyor ve de operasyon tam başarılı olmadı bağ az da olsa kaldı( sol-üst çenede kalan bölgede halen bağı hareket ettirdiğimde hareket eden bir beyazlık var ,tahminimce bu alınamayan bağın diş eti ile bağlantısı.Hocam bu ameliyat sonrası dudak da her hangi bir düşme gözlenir mi,üst dişlerimin biraz kapanmasının sebebi bu olabilir mi,gülerken dudağım sağ tarafa doğru düşüyor hocam ,bu doğal yapısıda olabilir mi.Hangi bölme gözükmem gerek li. Frenektomi işlemi yanlış yapılırsa ayrıca ne olur hocam ,kolay gelsin.

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Dt. Hasan Çavuş
Diş Hekimi , Ortodonti (Çene-Diş Bozuklukları)

Merhabalar. Bahsettihiniz problemler ve tedavileri periodontoloji nin ilgi alanına girmektedir. Periodontoloji uzmanı hekim arkadaşların size bu konuda yardımcı olabileceklerini düşünüyorum. Geçmiş olsun dilerim.

12 Eylül 2021 20:50