AE
Soru Sahibi
2 Mayıs 2019 08:50

Folik asit

Merhabalar Hocam hamile kalmayı planlıyorum. Hamile kalırken folik asit kullanımının Bi zararı olur mu (5mg) F_L_İ_L ilacın adını yazamadığım için bu şekilde yazdım hocam

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Emine Aydın
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Perinatoloji - Riskli Gebelikler

MERHABALAR GEBELİK ÖNCESİ FOLİK ASİT KULLANIMINI ÖNERMEKTEYİZ. TERCİHEN GEBELİK ÖNCESİ 3 AY BOYUNCA VE GEBELİĞİN İLK 3 AYI SÜRESİNCE KULLANMALISINIZ. 400 MCG FOLİK ASİT İÇEREN ÜRÜNLERİ KULLANMANIZI ÖNERİRİM. İYİ GÜNLER DİLERİM

7 Mayıs 2019 15:36