25 Aralık 2017 16:02

Fibroadenom

Merhaba 24 yaşındayım annemde Meme ca var.bende 1 ay önce sol Meme de 9.5 mm düzensiz kenarlı fibroadenom tespit edildi.6 aylık kontrol süresi verildi.ancak 20 gün önce ertesi gün hapı kullanmak zorunda kaldım ve ağrı oluştu o günden beri koluma doğru sancılanma var.bu durum beni çok tedirgin ediyor acaba kansere dönüşür mü daha önce hiç ağrı olmamıştı

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Bülent Çitgez
Genel Cerrahi , Meme Cerrahisi

Genç bayanlarda fibroadenom sık görülür. Menapozla beraber küçülme ve gerileme olur. Kullandığınız ilaç sonucu oluşan hormonel düzensizlikler ağrıya sebep olabilir. Düzensiz sınırlı olması pek beklenen bir durum değil. Bir biopsi ile tanıyı doğrulamak gerekebilir. Geçmiş olsun.

7 Ocak 2018 23:41