yb
Soru Sahibi
15 Mart 2019 13:41

fetal mr sonucu

FETAL MR TETKİKİ Klinik bilgi : Teknik : Aksiyel, Sagittal, Koronal planda T2 AG görüntüler elde olunmuştur. Bulgular : Fetal beyinde girasyon ve sulkasyon derecesi belirtilen gebelik yaşı için beklenen düzeydedir. Kranial yapılar normaldir. Patolojik sinyal artışı ya da intrakranial patolojik yer kaplayıcı oluşum izlenmedi. Serebellum normaldir. Her iki lateral ventrikül oksipital horn ( yaklaşık 3,8 mm ) ve frontal horn ( 3,6 mm ) çapları normaldir . Cavum septum pellisidum normalden küçük olarak yorumlanmıştır ; 2,7 mm genişliktedir . Uygun değerlendirme önerilir . Korpus kallozum normaldir. Orbital yapılar ve yüz normaldir. Toraks ve abdomen düzeyinden geçen sınırlı sayıda kesitte; Vertebral kolon normal değerlendirildi, skolyoz ya da nörilasyon anomalisi izlenmedi. Her iki akciğer normaldir, parankim içerisinde solid ya da kistik patolojik yer kaplayıcı oluşum izlenmedi. Diyafragmalar normal olup diyafragma hernisi izlenmedi. Mide normal lokalizasyonda ve genişliktedir. Mesane normaldir. Her iki böbrekler normal olup toplayıcı sistemde dilatasyon izlenmedi. Anne ; karaciğer , dalak , böbrekler ve mesane normal olarak izlenmektedir . hocam fetal mr sonucum rica etsem yorumlar misiniz.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Adnan Ayvaz
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Nörolojisi

Bahar Yılmaz hanımefendi, bu platformdan hiç bir zaman rapor yorumlamıyoruz. İlgili hekiminiz ile görüşmenizi tavsiye ederim. Sağlıklı günler dilerim.

16 Mart 2019 10:10